SGT DUDLEY E. STANDRIDGE

Hodnost/Rank SGT
Jméno/Name Dudley E. Standridge
Jednotka/Unit 20 BS, 2 BG
Místo a datum narození/Birth date and place 21.7.1919, Oklahoma
Místo a datum úmrtí/Death date and place 29.8.1944, Sanov, Czech republic
Místo posledního odpočinku/Grave location Fort Sam Houston National Cemetery, Plot S, grave 65

STANDRIDGE_DUDLEY_CREDIT_PAUL_MERRELL_USA (1)

 

CZ FLAG res

Životopis:

STANDRIDGE, Dudley Earl                                        1919-1944

Dudley Earl Standridge se narodil 21.7.1919 v Oklahomě. V pořadí byl pátým ze sedmi dětí. Jeden z jeho bratrů, John Robert (Bobby) stále žije.
Když jsme se se strýcem Bobbym bavili o tom, jak dobrým člověkem Dudley byl, řekl mi tento příběh. Během hospodářské krize nebylo možno sehnat práci a na stole nebylo nic k jídlu. Dudleymu bylo tehdy něco kolem čtrnácti let. S kbelíkem chodíval do Fort Sam Houstonu, kde sbíral odpad z jídelny, aby nakrmil rodinu.
Ve věku sedmnácti let vstoupil do Civilních konzervačních sborů. Jeho plat činil 30 dolarů měsíčně, z nichž 25 posílal domů své rodině.
Později vstoupil do americké armády a sloužil u 12. polního dělostřelectva. Nějaký čas strávil v oblasti Panamského zálivu. Pak byl přeložen do amerického letectva a stal se mechanikem výcvikových letadel AT-6 Texan na letecké základně Kelly Air Field v Saint Antoniu, ve státě Texas.

Poté prodělal střelecký kurz, aby se stal střelcem B-17G Flying Fortress. Připojil se k posádce poručíka Thayne L. Thomase a stal se součástí 15. letecké armády Spojených států amerických, konkrétně 2. bombardovací skupiny, 20. perutě ve funkci zadního střelce.

Zahynul při náletu na Moravskou Ostravu dne 29.8.1944.

Záznamy a data týkající se jeho vojenské služby  jsou nedostupné kvůli masivnímu požáru v Národním středisku osobních záznamů v St. Luis, Missouri v roce 1973.

Zdroj: Dudley Paul Merrell, synovec

 

US FLAG res

Bio:

STANDRIDGE, Dudley Earl                                        1919-1944

Dudley Earl Standridge was born in Oklahoma July 21, 1919. He was the fifth of seven children. He has one living brother, John Robert (Bobby.)
Speaking of what a good person Dudley was, my Uncle Bobby told me this story. During the depression there was no work to be had, and no food on the table. Dudley was about fourteen years old. He would walk to Fort Sam Houston with a bucket and collect scraps from the mess hall to feed the family.
When he was seventeen he joined the Civilian Conservation Corps. He was paid thirty dollars a month, of which twenty-five was sent home to his family.
Later he joined the U.S.Army and served in the 12th Field Artillery.  He spent some time in the Panama Canal Zone.  He transferred to the Army Air Corps and became a mechanic on the AT-6 Texan at Kelly Air Field.
He then trained at gunnery school to become a gunner on the B-17 Flying Fortress. He joined up with Thayne Thomas’s air crew and joined the 15th Air Force, 2nd Bomb Group, 20th Squadron as tail gunner.

He was KIA 29 August 1944 during a raid on Moravska Ostrava.

Records and dates of his military career are unavailable due to the massive fire at the National Personnel Records Center in St. Louis, Missouri in 1973.

Source: Dudley Paul Merrell, Dudley´s nephew

Foto galerie/ Photo gallery

pro zobrazení popisku fotografie po rozkliknutí klikněte na symbol “i” / for viewing the photo description please click on the symbol “i” after opening the picture

Zdroj fotografií – Dudley Paul Merrell, synovec Dudley E. Standridge / Source of the pics – Dudley Paul Merrell, nephew of Dudley E. Standridge